24.8.10

kinyas & kayra

"... kimse artık bowie dinlemiyor herhalde, diye düşündüm. kimse artık delirmiyor. intiharın modası geçmiş olmalı, ölenlerin ayıplandığı bir zamanda..." 

"... ve bir kadına benzediği için de bazı talepleri olduğunu düşünürdük hayatın. becerilmek gibi! ve bunu eğer biz yapmazsak, mutlaka başkalarının gelip hayatımızı becereceği sonucuna varırdık. ... sadece insanın kendine acı çektirmesi, başkalarının ona acı çektirmesinden biraz daha iyi bir duygu veriyordu."

"... insanların birbirlerine aşıkken gündelik hayatlarına devam etmelerini anlayamıyordum. böylesi bir hareket bana ihanet gibi geliyordu. kötü sahnelenmiş bir piyes gibi. sanki bir insana değil de bir koltuğa aşık olunuyormuş gibi! ... midemi bulandırır vasat sevgililer."

 "... ben sadece tespit edebilirim. yaşayamam. hiçbir şeyden emin değilim. emin olmanın gerektiğine de inanmıyorum. dünya üzerinde yaşayan herhangi bir canlıdan farkı olmayan insanoğlunun bu gereksiz çabasını da anlamıyorum."

"... denge insanoğlunun icat ettiği en vahşi kavramdır. ip cambazının kendini en iyi hissettiği an, kendini ağa bıraktığı andır oysa."

"... ölüm mutlu bir son olamazdı. ama yine de insanlar, kendilerini kandırmak için hayatlarını dönemlere bölüyorlar ve ancak o dönemlere mutlu sonlar uydurabiliyorlardı."


No comments:

Post a Comment